Wat zachter maar wisselvallig
Een uitgestrekt hogedrukgebied over de Atlantische Oceaan, ten westen van Frankrijk, kan af en toe een uitloper tot over onze streken uitrollen. Echter zijn deze uitlopers niet krachtig genoeg om alle storingen en buien tegen te houden. Het wordt dan ook de komende dagen licht wisselvallig met een afwisseling van droge perioden en wat regen of buien. De temperatuur komen stilaan rond de normale waarden uit. Voor begin april is dat een graad of 12.
Zondag (29/03) is het een koude ochtend met hier en daar wat lichte grondvorst, maar er zijn ook brede opklaringen. De zon komt flink aan bod in de ochtend, daarna komen er meer wolken opzetten. In de avond gaat het regenen. De zwakke wind krimpt van noordwest naar west en spant aan tot matig. De maxima liggen rond 10 of 11 graden.
Maandag (30/03) is het erg wisselvallig met buien die in de loop van de ochtend komen opzetten. Er waait dan ook een gure noordwestenwind en de maxima liggen rond 10 graden. Tussen de buien door is er wat zon.
Dinsdag (31/03) is een enkele regenbui mogelijk in de ochtend. Daarna blijft het meestal droog met ook wat zon. De maxima liggen rond 10 graden en de wind waait matig uit het noordwesten.
Woensdag (01/04) is het vaak bewolkt met soms een spat regen, maar na de middag zou de zon tevoorschijn moeten komen. Er is weinig wind en het wordt wat zachter bij 12 graden.
De volgende dagen is het vaak bewolkt en af en toe valt er een bui of een spat regen. Er is echter ook ruimte voor wat zon en de maxima liggen meestal rond 12 of 13 graden.
Michel Nulens – Buienradar88132