New Race Festival opent het autosportseizoen

New Race Festival opent het autosportseizoen

Dit weekend heeft op Circuit Zolder het New Race Festival plaats, al sinds 43 jaar de echte start van het autosportseizoen. Op het programma staan dan acht races, van pure sprintraces tot de eerste uithoudingsrace van het Belcar Endurance Championship. Het Het Belcar Uithoudingskampioenschap wordt zondag om 13.15 uur op gang gevlagd voor een race over 125 minuten met merken als  Audi, BMW en Porsche. Op zaterdag rijden ze de prekwalificaties en kwalificaties. 

Daarnaast zijn er zeven sprintraces voor zowel historische als moderne racewagens.De Belcar Historic Cup werkt op zondag twee races af (om 10u55 en 16u15), telkens over 30 minuten, met meer dan 40 wagens aan de start, van flitsende youngtimers tot echte oldtimers.  De Belcar Skylimit Sprint Cup is aan haar tweede manche van het seizoen toe, zondag om 11u40 en 17u00.  Verder delen de Betcity Mazda MX-5 Cup en de Ford Fiesta Sprint Cup Benelux het asfalt op zaterdag (start om 16u50) en zondagmorgen (10u15). Zondag om 15u35 sluiten de Mazda-rijders het weekend solo af met een derde wedstrijd.

Zowel op zaterdag als zondag kunnen de jongste bezoekers zich uitleven in het Kids Village, met springkastelen, grime en een ballonnenclown. Op zondag kunnen fans bovendien van heel dichtbij de racebeleving opsnuiven tijdens de officiële Belcar Endurance Championship Grid Walk, van 12u25 tot 12u55. Daarvoor kunnen ze een extra ticket van 10 euro kopen. Eigenaars van een Mazda MX-5 mogen hun wagen gratis op het domein parkeren om hun favoriete rijders in de Betcity Mazda MX-5 Cup te komen aanmoedigen. (foto DD)


 85294