Expo en concert als hulde aan Ria De Clerck

Expo en concert als hulde aan Ria De Clerck

Trouwe lezers herinneren zich ongetwijfeld nog de foto’s van Ria De Clerck. De veel te vroeg overleden fotografe wordt in het MuzeCafé geëerd met een expo en concert. Het verhaal van Ria begon toen we haar vroegen om voor Internetgazet Heusden-Zolder foto’s te maken van concerten en optredens, vooral in CC Muze en het MuzeCafé. Voor Ria afkomstig uit Kortenberg was het een sprong in het duister want ze had eigenlijk nog nooit live-acts gefotografeerd.

Hoe was 't concert?

Op 10 april 2011 maakte ze haar eerst foto’s van de vermaarde contrabasist Nislson Matta. Al dadelijk werd haar fotografiestijl duidelijk. Ria maakte graag close-ups. Als je haar foto’s bekijkt zal je dikwijls denken dat de muzikanten geposeerd hebben. Dit is in 90 % van de gevallen niet zo. De dag na een concert vroeg ze altijd of het optreden goed geweest was. Doordat ze zo intens bezig was, met elke foto, kon zelf eigenlijk weinig van de muziek genieten. Ze hoorde de muziek niet echt, ze voelde hem. Ze probeerde  altijd de emotie, het gevoel ,door te geven in haar foto’s,  door het gezicht van de muzikanten dicht bij haar lens te trekken. Vooral het MuzeCafé werd Ria’s vaste plek.  Ze was er altijd, tot 50 keer in 1 seizoen o.a. MJO, Rocco di Turi, Marco Cirone, Mauro Pawlowski , Fabio en Marijke en Big Joe & Phantom 309 zijn meerdere keren door Ria vereeuwigd. Op 27 september 2020 maakte Ria de laatste foto’s in het MuzeCafé van David Ronaldo & The Dice.

Expo en optredens

Haar mooiste foto’s worden nu getoond in het MuzeCafé van 5 september tot 11 oktober. De vernissage op 5 september wordt heel bijzonder, met live-optredens van Johan Schoyen & Gema Lopez Gonzalez (o.a. Big Joe & Phantom 309), Lode & Katrien (Het Kleine Concert), Roeland Bierkens (Alle & Alley) en Luc Cuppens (o.a. From Us to You en de Stoopkes). De toegang is gratis, maar vooraf inschrijven die deze link.89400