Eind volgende week zomers warm
Als we eens heel ver vooruit gaan kijken op de weerkaarten, zien we vanaf donderdag een hogedrukgebied opbouwen over onze streken en vervolgens naar Duisland trekken. Het wordt dan droger, zonniger en vooral ook warmer. De temperaturen komen boven 20 graden uit en volgend weekend kan het zelfs zomers warm worden met 25 graden of meer. Op korte termijn krijgen we echter nog wisselvallig en eerder koel weer.
Vrijdag (15/05) nemen de stapelwolken, na een droge, maar koude ochtend, vlug toe en volgen er buien vanuit het noordwesten. Deze buien kunnen soms pittig zijn en vergezeld worden van een donderslag. Bij een matige noordwestenwind, liggen de maxima rond 12 of 13 graden.
Zaterdag (16/05) verloopt de ochtend meestal droog met opklaringen. Daarna ontwikkelen stapelwolken die af en toe enkele buien lossen. De kans op onweer is evenwel zeer klein en tussen de buien door zijn er droge perioden met opklaringen. De wind waait meestal zwak uit het zuiden en de maxima liggen rond 14 of 15 graden.
Zondag (17/05) neemt de bewolking vlug toe en gaat het vanuit het westen regenen. In de latere namiddag maakt de regen plaats voor droge perioden, maar die worden afgewisseld door buien. De wind waait matig uit het zuiden en de maxima liggen rond 14 of 15 graden.
Maandag (18/05) is het wisselvallig met een aantal buien bij een matige zuidwestenwind en maxima rond 15 graden.
Na regen op dinsdag, is het woensdag, op een bui na, meestal droog. Het wordt warmer bij 20 graden. Vanaf donderdag is er ruimte voor flink wat zon en komt het kwik boven 20 graden uit. In het weekend zijn zelfs maxima mogelijk van rond of iets boven 25 graden. Er zijn dan wel hoge wolkenvelden.
Michel Nulens – Buienradar88527