Derde pijler: Dienstverlening
Onder het luik dienstverlening is er – ondanks de verminderde middelen – in eerste instantie niet voor gekozen om het personeel te verminderen. Er wordt naar gestreefd om de dienstverlening te verbeteren, niet alleen door de bevolking via het participatieplatform te betrekken, maar ook door een goede interne dienstverlening aan het personeel zelf. Het moet voor het personeel makkelijker werken worden met aangepaste software, het moet ook feedback krijgen van bezoekers bijvoorbeeld over hun ontvangst. Voor de externe communicatie zullen alle beschikbare middelen benut worden.
Personeelsorganigram
Aan het gemeentehuis komt ruimte bij om het Sociaal Huis onder te brengen en zo de samenwerking te vergemakkelijken en ook voor een wijkkantoor voor de politie. Een externe firma wordt gevraagd om het huidige organigram van het personeel tegen het licht te houden, mogelijk is daar een redesign nodig.
Tenslotte streeft Heusden-Zolder samen met andere Limburgse gemeenten naar dezelfde loonschalen zodat niet langer personeel van elkaar afgesnoept wordt. 87065