7de Bijzondere Wetenschappelijke Vorming in SFC

7de Bijzondere Wetenschappelijke Vorming in SFC

Het Sint-Franciscuscollege start volgend schooljaar met een nieuwe richting: het 7de jaar Bijzondere Wetenschappelijke vorming (BWV). Het gaat om een intensieve vorming in wetenschappen en wiskunde op ASO-niveau als voorbereiding op wetenschappelijke (en academische) studies in het hoger onderwijs. 
Het SFC ziet deze richting als logische schakel in de studiekeuzebegeleiding: het doel is de slaagkansen van Limburgse jongeren in het hoger onderwijs vergroten - niet in het minst in de toelatingsproef arts/tandarts/dierenarts - leerlingen zelfstandiger maken in de aanpak van een studie in het hoger onderwijs, slaagkansen in andere proeven zoals de ijkingstoetsen voor ingenieurswetenschappen, proeven aan de Koninklijke Militaire school bevorderen.

Tussenstap naar hoger onderwijs

“Niet alle leerlingen voelen zich na zes jaar middelbaar al klaar om de stap naar de universiteit te zetten of ze kozen eerder in het secundair een studierichting die niet voldoende voorbereidt op de wensrichting in het hoger onderwijs. Dit 7de jaar biedt leerlingen de kans om zich niet alleen beter voor te bereiden op de studies zelfs, het extra jaar kan zeker ook helpen in het bewuster maken van een juiste studiekeuze in het hoger onderwijs, en dat voor een minimale kostprijs en geen inzet van studiepunten”, aldus de directie. 

Samenwerking UHasselt

Het SFC zal voor deze richting nauw samenwerken met UHasselt. UHasselt zal gastcolleges verzorgen en samenwerken met de vakleerkrachten om de inhouden af te stemmen op wat leerlingen zeker nodig hebben als voorbereiding op een academische bachelor. Het lessenpakket bestaat uit 23 lesuren (11 uur wetenschappen, 11 uur wiskunde en 1 uur academisch Nederlands) zodat er ruimte overblijft om zelfstandig leerstof te verwerken en mogelijk ook al een vak op te nemen aan UHasselt. Zo kunnen ze al een vrijstelling halen voor een vak nog voor ze echt starten aan de UHasselt. 

Zo kunnen de leerlingen dus zonder druk van studiepunten, leerkrediet of te behalen diploma zich extra verdiepen en bekwamen  in wiskunde en wetenschappen, in de vertrouwde omgeving van een middelbare school maar met de vrijheid van het hoger onderwijs.

Op dinsdag 26 mei om 19u30 organiseert het college een info-avond, voor info en inschrijvingen kunnen leerlingen er ook terecht op dinsdag 30 juni van 13 tot 16 uur.
88454